15 grudnia 2022 roku nakładem wydawnictwa Difin ukazała się nowa książka Anny Ostaszewskiej pt. Aspekty duchowe w tle psychoterapii. Fundacja „W innym świetle” ma zaszczyt być jednym z patronów tej cennej pozycji. Serdecznie polecamy i zachęcamy do lektury!

Książkę można nabyć bezpośrednio na stronie wydawnictwa Difin. 

„W książce autorka przedstawia aspekty duchowości/religijności chrześcijańskiej związane z psychoterapią. Ukazuje miejsce doświadczenia duchowego człowieka w procesie rozwoju psychologicznego, co może być pomocne w rozumieniu i integracji kontekstu psychologicznego i duchowego życia.

Autorka wskazuje na obecny trend psychoterapii i psychiatrii na świecie w kierunku integracji wymiaru duchowo-religijnego w procesie leczenia problemów i zaburzeń psychicznych. Przedstawia specyficzne techniki opisane w literaturze naukowej i omawia chrześcijańskie rozumienie wybranych tematów. Książka zawiera również opinie pacjentów związane z tym tematem, a nawet fragmenty podsumowań psychoterapii, w których pacjenci odnoszą się do korzyści psychicznych, ale i duchowych. Autorka syntetycznie opisuje przeżycia psychiczne w procesie rozwoju duchowego.

Jest to pozycja niespotykana na rynku polskim.”