Pragniemy towarzyszyć ludziom w poznawaniu samych siebie i innych,
aby żyjąc pełnią człowieczeństwa mogli tworzyć zdrowe relacje.

Spotkaliśmy się kilka lat temu na Wilczej w Warszawie w siedzibie Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich z tym samym pragnieniem zostania dobrymi psychoterapeutami. Dość szybko zorientowaliśmy się, że łączą nas wspólne wartości i podejście do pracy psychoterapeutycznej, a także potrzeba zrobienia czegoś więcej, bardziej. Agnieszka i Ania już wcześniej myślały o założeniu fundacji, aby dzięki pozyskiwanym funduszom uczynić psychoterapię i psychoedukację  dostępną dla wszystkich potrzebujących. Szybko do tej idei przyłączył się Łukasz – spec od księgowości i meandrów prawno-biurowo-sieciowych, a także swój akces zgłosili inni: Agnieszka, Teresa, Grzegorz i Piotr. Ludzi przybywa, ale to pierwsza siódemka opracowywała (nadal to robi) założenia i kierunki rozwoju Fundacji „W innym świetle”.

Łączy nas przyjaźń i zaangażowanie w życie, ale przede wszystkim potrzeba odpowiedzi na znak czasu jakim jest stale wzrastająca liczba osób potrzebujących profesjonalnego wsparcia psychologicznego oraz psychoterapii, która na nowo zintegrowałaby człowieczeństwo. Tworzymy różnorodną przestrzeń warsztatów, spotkań i innych aktywności, w której może dokonywać się autentyczne spotkanie, a także mogą rodzić dobre relacje. Jesteśmy osobami wierzącymi – tworzymy wspólnotę, z której czerpać może każdy, kto chce zmiany, rozwoju, ukojenia.

Chcieliśmy, aby nazwa Fundacji odzwierciedlała cel, do którego dążymy. „W innym świetle” czyli jakim? Takim, w którym jeszcze nie patrzyłeś na swoje życie, problemy, bliskich – to światło pomoże znaleźć wyjście z sytuacji „bez wyjścia”. To „światło” nie okaże się reflektorami zbliżającego się pociągu w tunelu. Ono doda Ci sił, aby wypłynąć na głębie, nie stać w porcie, żyć pełnią życia i tworzyć wartościowe relacje.

Z wszystkich sił staramy się pozyskiwać fundusze na nasze działania. Niektóre nasze zaangażowania takie jak psychoterapia są odpłatne – pieniądze z niej przeznaczamy także na działania statutowe. Jednak cena może być w razie potrzeby dostosowana do możliwości pacjenta. Zapraszamy do wsparcia naszych działań, dobrym słowem, modlitwą czy wpłatą na nasze konto.

Ludzie Fundacji

JAK DZIAŁAMY

Prowadzimy psychoterapię indywidualną, grupową, inspiratornię, warsztaty psychoedukacyjne, poradnictwo duchowe, organizujemy wyjazdy psychoterapeutyczne.

Statut


Statut Fundacji – kliknij w ikonę aby otworzyć PDF