„Każdy powinien mieć kogoś, z kim mógłby szczerze pomówić, bo choćby człowiek byłby nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje się bardzo samotny.”

                                                                                   E. Hemingway, „Komu bije dzwon?”

„Samotność w innym świetle” – grupa wsparcia dla osób dorosłych doświadczających pustki i samotności

Samotność, choć ma wiele twarzy, najczęściej doświadczana jest jako brak satysfakcjonujących relacji. Żyjąc w wielkim mieście, które  stwarza możliwości spotkań z wieloma ludźmi, dość szybko orientujemy się, że ilość interakcji z innymi nie wpływa na nasze dobre samopoczucie, wprost przeciwnie – stajemy się coraz bardziej przygnębieni i z lękiem spoglądamy w pustkę, która coraz częściej pojawia się na firmamencie. Lęk przed samotnością czasem wiedzie nas w rejony, w które wcale nie chcemy wchodzić i do ludzi, którzy nie potrafią nas słuchać, a tym bardziej dodawać nam skrzydeł. Przygnębienie i brak nadziei… znasz to?

Dla kogo?

  1. Jeśli jesteś osobą dorosłą, doświadczasz samotności, masz trudności w relacjach z innymi, a także z samym sobą, zapraszamy Cię do naszej grupy wsparcia.
  2. Wsparcie – to  słowo z mocą – oznacza, że nikt nie zrobi czegoś za Ciebie, ale będzie przy Tobie, wysłucha, a jeśli zechcesz powie, jak w jego oczach wygląda sytuacja.
  3. Siłą grupy jest bycie razem w swoich problemach i doświadczaniu codzienności.
  4. Nie ma tematów tabu – jest wzajemny szacunek i zrozumienie.
  5. Grupa daje możliwość poznania siebie. Punktem wyjścia do dobrych relacji z innymi jest  relacja z samym sobą. Im bliżej siebie, tym bliżej innych.
  6. Stawiamy na otwartość i autentyczność, aby towarzyszenie sobie nawzajem dawało siły do patrzenia z nadzieją w przyszłość.

Jeśli doświadczasz samotności, a wraz z nią trudnych uczuć: nieufności, wstydu, poczucia winy, lęku oraz niedopasowania społecznego, zapraszamy Cię do kontaktu z nami.

Kontakt: kontakt@winnymswietle.pl, tel: 502 569 385; 691 760 727

Prowadzące: Psychoterapeutki: Anna Czuba i Agnieszka Wojsz

Konsultacja wstępna: Aby stworzyć grupę, która ma wspólne cele i oczekiwania konieczna jest konsultacja wstępna, która pozwoli Tobie i nam rozeznać czy ta grupa jest dla Ciebie. Będzie to czas także na pytania i rozwianie wątpliwości. Czas trwania konsultacji 50’ – cena 100 zł.

Spotkania grupy: od 18.10.2021 do 27.06.2022 w poniedziałki od 19.00 do 21.00. Cena za spotkanie 100 zł.

NABÓR DO KOLEJNEJ GRUPY planujemy rozpocząć w styczniu 2022 roku

Miejsce spotkań: Warszawa Centrum, Hoża 29/31, lok. 37.